Svendborg Frivilligråd – Medlemmer Adresseliste

Download:

2017- Adresseliste Svendborg Frivilligråd april 2017 (265.8 KB)

 Svendborg Frivilligråd Formand
Karen Strandhave
Forening: Kontakt mellem Mennesker
e-Mail: strandhave@post.tele.dk
 Social, kirkelige og andre foreninger
Wivie Shcärfe
Forening: Dansk Røde Kors, Svb. afdelingen
e-Mail: wivie@turbopost.dk

Erik Witten
Forening: Kontakt mellem Mennesker
e-Mail: witten@webnetmail.dk

 Sygdom, pårørende og handicap
Estrid Heldager
Forening: DHF – Svendborg
e-mail: estrid@heldagers.dk

Inge Ahl
Forening: Scleroseforening
e-Mail: inge_ahl@yahoo.dk

 Børn, unge og familie
Karen Finsen
Forening: Red Barnet, Svendborg Lokalafd.
e-Mail: tpakilde@mail.dk

Lykke Pedersen
Forening: Børns Voksenvenner
e-Mail: grothdam@mail.dk

Ældreområdet
Alice Top-Rasmussen
Forening: Ældresagen
e-Mail: alice@top-rasmussen.com

Minna Bøgebjerg
Forening: Ældresagen
e-Mail: grothdam@mail.dk

 Misbrug og øvrige områder
Ole Lennart Hansen
Forening: Lions Club
e-Mail: familien-lennart@mail.dk

Helle Theede Kragh
Forening: Barnets Blå Hus
e-Mail: htk@blaakors.dk

Suppleanter
Sandra Poulsen
Forening: Ungdommens Røde Kors
e-Mail: sandra.jap@hotmail.com

Dorte Schiller
Forening: Kirkens Korshær
e-Mail: dorte.schiller@kirkenskorshaer.dk

 Samarbejdskontakt
Susanne Juhl Paaske
Daglig leder af Sydfyns Frivilligcenter/KMM
e-Mail: sjp@kontaktmellemmennesker.dk

Bodil Kristensen
Brobygger
e-Mail: bodil.kristensen@svendborg.dk

Svendborg kommunes kontaktperson:
Dea Vittrup
Kontaktperson fra Svendborg kommune
e-Mail: dea.vittrup@svendborg.dk

Hent liste:

2017- Adresseliste Svendborg Frivilligråd april 2017 (265.8 KB)

 

 

05/22/2017